Exekuce
Koncem devadesátých let se spojily obce našeho regionu pro realizaci plánu plynofikace. Obec musela řešit tuto situaci. Po roce 1998, kdy byl dokončen rozvod vodovodního řádu po obci a osadách, byl rozpočet obce zatížen částkou 8 500 000 Kč. Placení bylo rozloženo dle splátkového kalendáře do roku 2014.
Firma, která stavbu zajišťovala, ústně přislíbila platbu dle splátkového kalendáře. V roce 2002, po vystavení faktury s částkou 6 500 000,- Kč, trvala na úhradě jednorázové. Chybějící sumu v částce 1 176 000,-Kč chtěli zastupitelé obce uhradit penězi, které by získali prodejem budovy bývalé školy. Ta se bez uvědomění obce stala majetkem státu. Toto bylo zjištěno, při realizaci prodeje, který by celý vzniklý stav vyřešil. Na obec byla uvalena exekuce. Zastupitelstvo bylo uráženo a pranýřováno v televizi, rozhlase a především v tisku. Články s tituly "Podhořany přišly na buben" nebo "Podhořany v exekuci" "Bankrot je nevzrušil" měly čtenáře přesvědčit o nezodpovědnosti zastupitelů obce. Každý se jen snažil napsat senzační článek do svých novin. Jediný, kdo řekl, že si Podhořany takovou ostudu nezaslouží, byl senátor Petr Pithart.
Byl taky jediný, který osobně přijel a seznámil se se stavem, ve kterém se obec nezaslouženě ocitla.
Exekutor pro obec neudělal nic. Naopak - požadoval zaplatit úhrady své kanceláři ve výši 258 000,-Kč. Podzimní volby do zastupitelských orgánů v Podhořanech proběhly opět za účasti medií. Paní starostce, Blance Krejčíkové, se vytrvalostí podařilo získat nazpátek obecní majetek a uskutečnit to, co navrhovala od počátku. Dluh po nějakou dobu splácet i včetně exekuce. Zavedením plynu se celkově vylepšilo životní prostředí.